Haber

Özel: TBMM Başkanı Kurtulmuş, danışma kurulunu olağanüstü toplantıya çağıracak

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, tutuklu TİP Milletvekili Can Atalay’ın haklarının ihlal edildiğine karar veren Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmuştu ve bu durum Türkiye’de de gündeme geldi. Gece parti kümesini inanılmaz bir şekilde bir araya getiren CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Bu, Meclis’e yönelik bir darbe girişimidir. Tüm halkımızı bu darbe girişimine karşı direnmeye davet ediyoruz” diyerek, bugün yaptığı yeni açıklamayla bir araya geldiğini söyledi. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ile görüşen Kurtulmuş’un, konuyla ilgili danışma kurulunu acil duruma çağırdığı belirtildi. Toplantıya çağrılacağını duyurdu.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13 yıllık görev süresine son vererek CHP Genel Başkanı olan Özgür Özel, göreve çok hızlı başladı. Yargıtay’ın Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’u aradığını belirten Özel, “Kendisinden TBMM Danışma Kurulu’nu olağanüstü toplantıya çağırmasını talep ettim. İçinde bulunduğumuz yargı krizi ve darbe girişimi.”

Sosyal medya hesabından paylaşımına devam eden Özel, “Ev sahipliği yaptığı Filistin Heyeti ile planladığı programların ardından gün içerisinde bu yönde bir çağrı yapacağını belirtti. Ben şahsen Danışma Kurulu toplantısına katılacağım. Partimiz adına onun başkanlığında toplandı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu