Ekonomi

Babacan: “Ülkenin her alanında kriz üstüne kriz yaşıyoruz”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Adıyaman İl Başkanlığı tarafından Mustafa Yücel Özbilgin Parkı önünde düzenlenen mitingde hükümeti eleştirdi. 81 ilde örgütlendiklerini anlatan Babacan, şöyle devam etti:

“Çok şükür Türkiye genelinde 742 ilçede ilçe başkanlarımız görevlerinin başında. Güçlü bir teşkilat yapısı kurduk. Bunu Türkiye’nin her yerinde başardık çok şükür. Ülkemizin her köşesinde vatandaşımızın sözünü dinliyoruz. sıkıntıyı çekenden, sıkıntıyı yaşayandan dinliyor, çözüm üretiyoruz.”

“Kriz üstüne kriz yaşıyoruz”

Türkiye’nin sıkıntılarının büyük olduğunu savunan Babacan, “Şu anda ülkemizde adalet krizi mi var, ekonomik kriz mi var, dış politika krizi mi var. Tarımda sağlıkta kriz mi var ne yazık ki kriz var. Ülkenin her bölgesinde kriz içindeyiz” dedi.

“Tarımın devi burada”

1.5 yıl önce tarımla ilgili eylem planı açıkladıklarını kaydeden Babacan, “Geçen yıl bu eylem planını açıklamıştık. İktidara geldiğimizde ne yapacağız? Bu eylem planında tam 56 madde sıraladık, tarım ve hayvancılık.” Tarımın hepsi var. Sonrakileri de bir yıl içinde yapacağız, hepsini tek tek sıraladık. Tarımın ilacı burada” dedi.

Babacan daha sonra Filistin Caddesi’ndeki esnafı ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu